Dla żartu powiadomił o podłożeniu ładunku wybuchowego
2026-05-13
Funkcjonariusze komisariatu na Nowym Mieście ustalili osobę, która dzwoniąc na numer szpitalnego oddziału ratunkowego jednego z rzeszowskich szpitali, powiadomiła o podłożeniu ładunku wybuchowego. Okazało się, że wykonany telefon był wynikiem zakładu 15-letniego mieszkańca Chojnic – informuje rzeszowska Policja.
W piątek 8 maja przed godz. 23.00 na telefon służbowy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy ul. Lwowskiej zadzwonił mężczyzna. Poinformował, że w jednej z pracowni ma się znajdować ładunek wybuchowy. Chwilę później ten sam rozmówca jeszcze raz skontaktował się z centralą szpitala, informując, że poprzednie zgłoszenie było wynikiem zakładu o 100 zł, a wszystko jest tylko żartem.
Na szczęście w wyniku zgłoszenia nikt nie ucierpiał i nie było potrzeby zarządzenia ewakuacji pacjentów oraz personelu szpitala.
Zawiadomieni o tej sytuacji policjanci z komisariatu na Nowym Mieście szybko ustalili, że osobą, która zgłaszała podłożenie ładunku wybuchowego, był 15-letni mieszkaniec Chojnic.
O ewentualnych konsekwencjach fałszywego zgłoszenia zadecyduje tamtejszy sąd rodzinny.
Fot. Materiały Policji









